FantasyWeb Forum
Vše o světě fantasy a scifi

Links FAQ Chat Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Registrace Přihlášení
Nastavení Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv Hledat

Povídky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra FantasyWeb Forum -> Eragon; Odkaz Dračích Jezdců

Co říkáte nemělo by být pár lidí, co mají odhodlání něco napsat?
Rozhodně. Rád bych si přečetl nové příběhy z Alagaësie.
100%
 100%  [ 12 ]
Ani moc ne. Nerad čtu cizí díla.
0%
 0%  [ 0 ]
Nezajímá mě to.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 12

Autor Zpráva
Iwuss

PříspěvekZaslal: út srpen 01, 2006 7:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vsak to nemusi byt pokracovani.....ploste jenom povidka...treba to Leso Varen se Eragona vuuubec netyka, jen je to na stejnej styl a taaaaak... Wink Mr. Green Very Happy
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dajrin napsal:
Na těch povídkách jsou jen 2chyby
1. Bude to knížka. Bude mít 80 stran a bude se jmenovat rychlí konec císařství(empire). Obsach dalších kapitol zachrání leyu a všichni 3 jezdci porazí Garbatorixe. Eragon si vezme Aryu a stne se králem řád dračích jezců bude obnoven. konec. To je moc rychlé. Co napíše spisovatel na půl knížky(asi ta 250 stran) to se v té povídce vleze na 25 stránek je to povídka jak by mohl rychle skončit empire.
2. Vše tam jde moc dobře a to je chyba. Murtaga v pohodě zachránijou. Leya v pohodě uteče Garbatorix nemá skoro žádné vojáky válka je vyhraná. Zachránít Katrinu z doupěte razaků kteří dokážou zabit i dračí jezdce je tak jednoduche že nemá cenu o tom ani psat. Základ knížky jsou i ty špatné věci jako zabití Ažihada, unesení Murtaga, poranění Eragona, rozbytí trpasličí růže a smrt Brona. Pokud se v příští kapitole nestane co se Eragonovi a dalším ze strany dobra nebude libit tak je to dosti nepovedené dílo. O hezkych věcech umí povídat každy ale popsat ty špatné umí jenom praví spisovatel.
Povídka zrádce a nečakany spojenec nevim kdo to psal ale má to dvě chybi
1. Je to moc chaotické nevim vůbec co se dělo jak byla zachránena Katrína. JEto vELkÝ ChaOs.
2.Neni dorbré dávat Aryu,Murtaga,Eragona,Orika, Nasuadu,Elva,Katrinu, Rorana a další do sebe ve valce by byli rozděleny tak třeba Rolan a Murtag by vedli ůtok na Dras-leona.Orik by viřizoval něco u trpaslíků.Elva by potřebovala si na chvíli odpočnout od lidí ale né všichni po hromadě(všichni šli ta pak zase tam)
Nejvíc se mi líbila povídka diamantová hrobka nádherně sepsaná.

Tak abych se k této kritice taky vyjádřila:
Tato povídka je teprve na začátku a hlavní hrdince se nebude vše dařit. Mohu tě taky ujistit, že nepočítám vůbec s tím, že Eragon si vezme Aryu naopak jí on sám odmítne. Murtagh nebude zachráněn, ale jeho osud bude takový jaký si on sám časem zvolí (resp. já mu zvolím). Také Eragon se stoprocentně nestane králem.
Čím hlouběji se do tohoto příběhu budu dostávat tím více bude zvratů a odhalených překvapení, které nejsou zatím v začátcích známy.
Jelikož já sama nemám ráda příběhy u kterých je vše jasné hned nazačátku, tak vám chci naservírovat trochu toho napnutí a vášně.

Pro mou povídku mám jedinou větu, co to celé schrne : Nic není, jak se zdá. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwuss

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno, tak to se mame na co tesit!!! rychle pis, pis, pis a nedelej nic jinyho nez pis!!! Very Happy Laughing Wink Very Happy Laughing Smile Surprised Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green Wink
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Iwuss napsal:
Mno, tak to se mame na co tesit!!! rychle pis, pis, pis a nedelej nic jinyho nez pis!!! Very Happy Laughing Wink Very Happy Laughing Smile Surprised Laughing Mr. Green Mr. Green Mr. Green Wink

Musim tě sklamat, ale teď jedu na 14 dní pod stany takže další bude až až ..... btw. jak se ti líbilo poslední pokračování? Very Happy
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To vypadá dobře.
Pokuď to bude jak říkáš tak je to super.
Navazováni na Eragona a Eldesta od Ley je doře sepsané a docela dlouhé.(což je dobré) Moje kritika se vstahovala hlavně k život nebo legena.
Ten kdo napsal krutý bříběch je velmi dobrej připadalo mi to jako doopravdicka kapytola vytažená z empire.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: st srpen 02, 2006 10:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dajrin napsal:
To vypadá dobře.
Pokuď to bude jak říkáš tak je to super.
Navazováni na Eragona a Eldesta od Ley je doře sepsané a docela dlouhé.(což je dobré) Moje kritika se vstahovala hlavně k život nebo legena.
Ten kdo napsal krutý bříběch je velmi dobrej připadalo mi to jako doopravdicka kapytola vytažená z empire.

Nechci teď urazit autora, ale knižně to zas tak dobře napsané není. Navíc se jí tam opakují věty a slova, ale musím uznat že nápad je to dobrý Very Happy
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 12:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Toho si člověk nevšimne když to čte a taky jsou to povídky od začínajících spisovatelů nemůže se čekat že to bude bez začátečnických chyb.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 6:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro leyu: Jsi dobrá spisovatelka máš talent. Až vyjde empire a ty povídky budou nanic mohla bys napsat svou vlastní knížku v jiném světě s jinými postavami.
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: čt srpen 03, 2006 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dajrin napsal:
Pro leyu: Jsi dobrá spisovatelka máš talent. Až vyjde empire a ty povídky budou nanic mohla bys napsat svou vlastní knížku v jiném světě s jinými postavami.

Také sem o tom přemýšlela a už mam dokonce i příběh, ale nejspíš by to žádný nakladatelství nevydalo ... já sem ráda, že se vám můj příběh (zatim) líbí a doufám, že tomu bude i dále pokud já něco neskopu =)
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Píšu povídky ale ve světě dračího doupěte je to velmi podobný svět ale spíše podobný světu z pána prstenů. Nejvíce se liší kouzlama za prvé jsou ve světě častější a za druhé se musíš každé kouzlo učit zvlášt. a proto se mi nechce ty povidky tam dávat.Je to prostě trochu odlišnej svět.
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 5:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dajrin napsal:
Píšu povídky ale ve světě dračího doupěte je to velmi podobný svět ale spíše podobný světu z pána prstenů. Nejvíce se liší kouzlama za prvé jsou ve světě častější a za druhé se musíš každé kouzlo učit zvlášt. a proto se mi nechce ty povidky tam dávat.Je to prostě trochu odlišnej svět.

To neva ... jen to tam dej Very Happy třeba mi dodáš nějakou inspiraci Cool
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má to 1 problém: Píšuto na papír a teprve se učím rychle psát na počítači a zítra jedu na 2 týdny pryč. ale někdy po prázdniná by tam mohl být.
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: pá srpen 04, 2006 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už skoro nejde napsat něco na pokračování eldesta protože je tam tolik takovích povídek že si člověk musí dávat pozor aby neopisoval nápady.
Mě osobně by se libilo spojit několik povídek a přidat několik nápadů ale to by se nejspíš nelíbilo temu koho to napadlo.
Co si myslíte můžou se kopírovat nápady????????????????????????????Confused
Leya
Storyteller

PříspěvekZaslal: so srpen 05, 2006 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dajrin napsal:
Už skoro nejde napsat něco na pokračování eldesta protože je tam tolik takovích povídek že si člověk musí dávat pozor aby neopisoval nápady.
Mě osobně by se libilo spojit několik povídek a přidat několik nápadů ale to by se nejspíš nelíbilo temu koho to napadlo.
Co si myslíte můžou se kopírovat nápady????????????????????????????Confused

Pokud budeš mít svolení od autorů těchto děl tak bych řekla, že ano ... mimochodem já teď jedu taky na 2 tejdny do pryč Sad
dajrin
Egenwaitský bojovník

PříspěvekZaslal: so srpen 05, 2006 12:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A taky by se nemělo okopírovat obsach celé povídky jen nějaký originální nápad.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra FantasyWeb Forum -> Eragon; Odkaz Dračích Jezdců Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: